David de la Mano / Pablo S Herrero

Schronienie

David de La Mano / Pablo Sanchez Herrero (Spain)
Pilotów 16a
2015
Monumental Art 2015

Artyści z Hiszpanii z premedytacją wybrali ścianę ukrytą za drzewami. Mural przedstawia społeczność ludzką, jako sieć, system, który jest podobny do porządku panującego w naturze. Według Hiszpanów, człowiek jest wciąż częścią przyrody i bez względu na rozwój i postęp technologiczny, to ona jest dla niego ostatecznym schronieniem.

Nasza praca powstanie w miejscu niemal całkowicie zakrytym przez drzewo. Rozpoczynamy od nawiązania do idei tożsamości i energii, by finalnie pokazać, że to energia ludzi, ich życiodajne soki, sprawiają, że drzewa rosną. Chcemy poprzez nasz mural pokazać społeczność jako sieć, system, który jest podobny do porządku panującego w naturze. Jak rośliny kiełkują pod ziemią, na początku niedostrzegalne, tak podstawowe więzi społeczne rozwijają się niepostrzeżenie. Każda minuta ma swoją przyczynę i konsekwencję, każdy rok, każda pora i każdy dzień jest ważny.

David de la Mano Pablo Sanchez Herrero

Pablo S. Herrero maluje swoje realizacje na obszarach zmarginalizowanych – przedmieściach, w opuszczonych miejscach, w które wkracza adaptuje natura. Rozumie murale jako interwencję w miasta, sposób na przybliżenie wizji artystycznej do natury. Obecnie skupia się na malowaniu w małych miejscowościach i dzielnicach z dala od centrum miast. Jego styl jest związany z motywami roślinnymi, pokazuje połączenie dynamiki i statyki, indywidualizmu i wspólnoty, emocji, władzy i kontroli, zrównoważonego rozwoju i niestabilności, kruchości i wytrzymałości.

facebook-3-xxl  twitter-3-xxl  blogger-3-xxl instagram-xxl

David de La Mano namalował ponad 100 prac w przestrzeni publicznej, m.in. w Hiszpanii, USA, Norwegii, Tunezji, Argentynie, Anglii, Peru, Urugwaju, Brazylii, Włoszech i Portugalii. Jego prace głównie przedstawiają sylwetki ludzi i drzewa, w większości są monochromatyczne. Wiele prac tworzy we współpracy z Pablo S. Herro, tak jak w przypadku Monumental Art.

facebook-3-xxl  blogger-3-xxl instagram-xxl

Tagi: , , , ,