Lokalni Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to projekt edukacyjny skierowany do lokalnych społeczności. Jego pierwsza edycja miała miejsce na gdańskim osiedlu Zaspa w 2011 roku, w rezultacie przygotowano trzydziestu mieszkańców do pełnienia roli przewodników po unikalnej w skali Polski, a nawet Europy kolekcji malarstwa monumentalnego, prezentowanej na ścianach szczytowych budynków osiedla.

Przewodnicy i przewodniczki ukończyli cykl szkoleń prezentujących założenia urbanistyczne i architektoniczne Zaspy, informacje o projektach i artystach tu działających, założenia kolekcji malarstwa monumentalnego oraz ideologii i historii sztuki muralesowej.

Dzięki Lokalnym Przewodnikom i Przewodniczkom można odkryć dziedzictwo historyczne i architektoniczne podczas wspólnego subiektywnego zwiedzania Zaspy. W ramach edycji 2012 uzupełniono wiedzę mieszkańców Zaspy zaangażowanych w projekt o nowe aspekty, np. projekty małej architektury czy praktyczną wiedzę, co powinien wiedzieć przewodnik. Cykl zakończy się wydaniem mini przewodnika po zaspiańskich muralach.

Zapisy i informacje o spacerach z Lokalnymi Przewodnikami i Przwodniczkami -> Jak zwiedzać

Noc_Murali_przewodnicy_foto_Dawid_Sobijanek_2

Fot. Dawid Sobijanek