Zosen Bandido

Pilotów 18e
2014
Monumental Art 2014

Zosen Bandido kreuje własną mitologię, pokrywając ściany i płótna fantastycznymi postaciami, których imiona, historie i wzajemne relacje są znane tylko samemu artyście. Praca na Zaspie to, jak sam mówi, „bestiarium” jego wyobraźni.

Traktuję „drogę” jak moje życie, drogę którą dzielę z ludźmi. Na naszej drodze zarówno znajdujemy, jak i gubimy ludzi. Ta droga jest drogą wiedzy i doświadczenia. Jestem otwarty na odkrycia nowych kultur, doznania, techniki, osoby. Droga jest szczęściem, tak jak życie jest cudem.

fot. Lukasz Glowala

Autor

Aktywny członek barcelońskiej sceny graffiti od wczesnych lat 1990, Zosen nadal produkuje projekty w duchu Punk i Do-it-yourself. Po emigracji do Barcelony z Buenos Aires jako nastolatek zaczął eksperymentować z różnymi stylami graffiti, łącząc krytykę społeczną z zabawą znakami i literami. W 2001 roku został członkiem słynnej załogi Ovejas Negras (ONG). Kontynuuje współpracę z jej byłymi członkami jak i artystami różnych dyscyplin z całego świata. Zosen wciąż maluje na ulicach, jednak jego repertuar rozszerzył się o performance, grafikę, ilustrację i projektowania mody. Pokazuje swoje prace w galeriach w Europie, obu Amerykach i Azji oraz jest współzałożycielem wytwórni odzieży Animal Bandido.

 http://zosenbandido.tumblr.com/ https://www.facebook.com/Zosen-215364815267639/ https://www.instagram.com/zosenbandido/

Tagi: , , ,