PGR ART

Pilotów 8h
2009
Monumental Art 2009

Mural przedstawia zakodowany binarnie cytat z twórczości Witkacego. „Sztuka jest odrębnym światem, jest ostatecznym odbiciem jedności bytu” pochodzi z powieści „622 Upadki Bunga czyli Demoniczna Kobieta” i został wybrany spośród zgłoszeń wysłanych do PGR Art w ramach projektu „ALFABET/Odsłona pierwsza: Witkacy”. 6-bitowy kod zerojedynkowy zbudowany jest z małych i dużych kropek o średnicy 50 i 20 cm – suma nawiązuje do 70 rocznicy śmierci artysty, która przypadała w 2009 roku.

PGR Art
Fot. Adam Korzeniewski

PGR Art
photo by Michal Szlaga 2011

Autorzy

PGR ART istnieje poza podziałami i jednoznacznie wyznacznonymi granicami. Nie jest dla nas istotne , czy to co robimy to jeszcze sztuka, już polityka lub zabawa. PGR nie tworzy, PGR uzmysławia. PGR stanowi tym samym coś więcej niż tylko grupę artystyczną, jest mianowicie projektem społecznym a może nawet sposobem na życie -mówią o sobie Sylwestr i Mikołaj.

Mikołaj Robert Jurkowski - Robotnik Sztuki, nauczyciel mianowany, założyciel grupy artystycznej Centralny Urząd Kontroli Technicznej CUKT oraz Wolnej Pracowni PGR_ART z siedzibą w Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Inicjator powstania Instytutu Twórczych Działań ITEDE oraz Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Autor projektów edukacyjnych: "Młodzi Młodego Miasta", warsztatów dla dzieci pt. "Dotyk Sztuki" Związany z działaniami TOTARTU i Fundacją Wyspa Progress, pomysłodawca Warsztatów artystycznych realizowanych w CSW Łaźnia pt. "Kraina Kreatywności" oraz "Wędrowcy".

Sylwester Gałuszka - Robotnik Sztuki, założyciel Instytutu Twórczych Działań ITEDE oraz animator wydarzeń artystycznych w Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Założyciel Wolnej Pracowni PGR_ART z siedzibą w Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Autor projektu cyklicznych prezentacji "Extreme art", współtwórca warsztatów artystycznych pt. "Kraina Kreatywności" i "Wędrowcy". Realizuje prace wideo w technice found footage.

http://www.pgr.art.pl/

Tagi: , , , , ,